>>Sitemizi Tanıyalım

SİTEMİZİ TANIYALIM:

Ovacık Sağlık Sitesi İzmir İli, Çeşme İlçesi, Ovacık Köyü, Kocaalan mevkiindedir. Çeşme ilçesi sınırlarında kalan alan, Küme Evler olarak anılmaktadır. İzmir’e 90 km, Çeşme’ye 10 km, Ovacık Köyüne 6 km uzaklıktadır. İzmir-Çeşme Otoyoluna asfalt yol ile bağlantılıdır. Çeşme merkezinden yaz sezonunda çalışan minibüs ile ulaşılabilmektedir.

Sitemiz denize cepheli, küçük bir koy konumundadır. Suyu kendi arazisinde bulunan yeraltı kuyularından sağlanan sitemizde, elektrik TEK tarafından sağlanmaktadır. İçerisinde 2000 abonelik Telekom ‘a ait telefon santralı ve özel pis-su arıtma sistemi mevcuttur. Elektrik, su, telefon hatları ile pis ve temiz su boruları site içerisinde yeraltında mevcut  galerilerden geçmektedir.

Sahilinde 2 adet yüzer iskele, duba; kumsalında şezlongları ve şemsiyeleri; kafeteryası; futbol sahası, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahası, çocuk bahçesi ve marketi mevcuttur.

a.       Benzersiz doğa:

Bir tarafta hızla büyüyen orman, diğer tarafta müthiş güzelliği ile Ege Denizi ve harika bir plaj, değişik mimari tarzları ve komşu siteler ile sınırlı Ovacık köyü, Azmak mevkii en güzel yerleşmesidir.

b.      Yeşil ve mavinin uyumu:

Üyelerimizin özverili katkısıyla yapılan ağaçlandırma ve peyzaj ile; bugün karada yeşilin her tonunu, denizde suyun her rengini, gökyüzünde günün her bölümünde değişen güneşin ve bulutların her desenini görmek mümkündür.

c.       Soğuk deniz:

Yazın ilk aylarında buz gibi soğuk olan deniz suyumuz, her zaman temiz ve berrak; sabah saatlerinde genellikle kıpırtısız, öğleden sonra hafif esen rüzgar ile dalgalı, ağustos ve sonrasında ısınmış, mükemmel tadına doyulmaz olmaktadır.

d.      Sessizlik:

Hızla büyüyen kentlerimizden gelen üyelerimiz, burada sadece kuş sesleri ve ağustos böceğinin bitmez haykırışı ile gürültüden uzak; çocukları, torunları ve misafirleri ile mutludur.

İçinde yaşayanların ortak amaçları doğrultusunda; kendi kurallarını koyan, uygulayan, çevreci, çağdaş, doğa ve insan sevgisi ile dolu bireylerin yaşadığı, kendine özgü, anlatılan özellikleri ile örnek bir dinlence yeridir.

Kurulduğu günden buyana asla ödün vermeyen bu yerleşke; 386 konutlu olup nüfusunun yaz aylarında 1500-2000 kişiye ulaşan yoğunluğu ile her geçen gün daha fazla değer kazanmaktadır.